Logo instalker.pl

Instalki: Jak przyśpieszyć wczytywanie stron internetowych cz.1


Aktualizacja:


Gry komputerowe - sprawdź opinie

Aby przyśpieszyć wczytywanie stron interentowych musimy przede wszystkim zrozumieć na jakiej zasadzie to wszystko się odbywa. Przede wszystkim chodzi o model dobrze znany w świecie informatyki klient-serwer:

Jest to model, w centrum którego znajduje się komputer serwer, do którego użytkownicy wysyłają zapytanie np wpisujac adres strony internetowej bądź adres do pliku, który chcą pobrać. Nastepnie serwer przygotowuje odpowiedź generując plik w formie strony, lub udostepniając transfer pliku. My skupimy się na otwieraniu strony, więc tutaj głównym czynnikiem będzie czas reakcji serwera oraz czas wysłania i pobrania odpowiedzi przez klienta czyli użytkownika komputera. Na czas generowania i wysłania odpowiedzi nie zawsze mamy wpływ ale za to pobieranie odpowiedzi to główny proces, który trwa zwykle najdłużej.

Podczas pobierania strony internetowej musimy pobrać cały skrypt strony łącznie z takimi elementami jak grafika, animacje czy niechciane reklamy.

Jeśli często odwiedzamy te same strony, pomocny staje się cache przeglądarki internetowej zwiększając jego wielkość pozwalamy na zapisywanie stałych elementów witrnyn na naszym komputerze dzięki czemu nie musimy pobierać ich za każdym razem z serwera witryny.

Drugim sposobem jest zainstalowanie dodatkowych wtyczek do przeglądarek takich jak Adblock filtrujących reklamy. Adblock wystepuje w wersjach dla najpopularniejszych przeglądarek a po zainstalowaniu nawet nie trzeba konfigurować aplikacji.

Dodatkowo możemy wyłączyć wczytywanie wszystkich reklam odznaczająć opcję nachalnych reklamy tutaj do informacji odsyłamy do artykułu Adblock blokowanie wszystkich reklam. Adblock jest wtyczką pozwalającą również na blokowanie innych skryptów JavaScript np systemów komentarzy, przycisków portali społecznościowych takich jak g+, facebook, nk, pinterest itp co również znacząco wpływa na szybkość wczytania witryny.

Niezywkle ważną zaletą tej aplikacji jest również blokowanie statystyk generowanych przez strony za pomocą skryptów Google Analytics, Genius itp - co w dużej mierze uniemożliwia generowanie statystyk i śledzenie użytkownika na stronie.

x
kodeki

Dodaj komentarz

Rozwiąż równianie: 2+dwa=

Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Regulamin:Regulamin serwisu

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Copyright © 2009 - 2020 NET-ATAK Group - wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie, kopiowanie i udostępnianie treści, grafik, układu oraz kodu strony stanowi naruszenie praw autorskich. Wszelkie przypadki naruszenia będą kierowane na drogę sądową (podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, t.jedn.: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631)