Logo instalker.pl

Instalki: Jak przyśpieszyć wczytywanie stron internetowych cz.2


Aktualizacja:


Gry komputerowe - sprawdź opinie

W pierwszsej części zainstalowaliśmy wtyczkę adblock do naszej przeglądarki. Jest to aplikacja, która nie wymaga zmiany konfiguracji, ale aby przyśpieszyć wczytywanie stron internetowych warto sprawdzić jak dodatkowe ustawienia wtyczki mogą przydać nam się do przyśpieszania działania internetu.

Adblock możemy dodatkowo wykorzystać do wyłączenia takich elementów stron jak przyciski serwisów społecznościowych, które znacznie opóźniają wczytanie stron w całości, bloki flash czy inne skrypty odwołujące się do innych serwerów a przez to wydłużające czas wczytywania strony.

Dodatkowo polecamy zmianę ustawień DNS naszego połączenia internetowego, dzięki temu możemy znacznie skrócić czas wysłania zapytania do serwera. DNS to serwery nazw pozwalające zmienić adres zrozumiany dla człowieka np najlepszeinstalki.pl na adres IP konkretnego komputera w sieci czyli w tym wypadku: 94.23.43.168

Aby zmienić ustawienia DNS musimy dostać się do panelu sterowania a następnie wybrać zmień ustawienia karty sieciowej. W kolejnym kroku wybieramy aktualne połączenie, które wykorzystujemy do połaczenia internetowego i klikając prawym klawiszem myszy wybieramy Właściwości:

Następnie na liście zaznaczamy Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i ponownie wybieramy wlaściwości:

Teraz element najważniejszy element, wpisanie serwerów DNS, w tym przykladzie użyto serwerów OpenDNS: 208.67.222.222 oraz jako alternatywnego 208.67.220.220 oczywiście najlepiej jest przetestować kilka serwerów i wybrać ten, który działa dla nas najszybciej.

 

x
kodeki

Dodaj komentarz

Rozwiąż równianie: 2+dwa=

Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Regulamin:Regulamin serwisu

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Copyright © 2009 - 2020 NET-ATAK Group - wszelkie prawa zastrzeżone, powielanie, kopiowanie i udostępnianie treści, grafik, układu oraz kodu strony stanowi naruszenie praw autorskich. Wszelkie przypadki naruszenia będą kierowane na drogę sądową (podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, t.jedn.: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631)